PXS EVO 300D/1200 direktsugárzó mobil röntgencső
Leírás
A PXS Evo röntgengép vezérlése a Control Evo segítségével történik, mely a lövési időt automatikusan számítja a geometriai és felvételtechnikai adatok megadása után. Az eszköz a lövési idő számításakor képes kezelni az analóg röntgenfilmeket és a CR képlemezeket is.  A berendezés maximális csőfeszültsége 300 kV, fókuszpont mérete 3,0 mm (IEC 336), mellyel 70+mm acélvastagságig képes a kívánt anyagok átvilágítására.
A hordozható röntgengép jellemzői:
Generátorral egybeépített mobil röntgencső
Csőfeszültség                                                            60-300kV
Áramerősség                                                             0.5 – 6.5 mA
Teljesítmény                                                             1200 W
Fókuszpont méret                                                    3,0 mm (IEC 336)
Sugárkapu nyílásszöge                                            40°
Átsugározható anyagvastagság                             >70mm Fe
Variálható sugárkilépő ablakmagasság                4 mm Be-ablak és 4 mm Al szűrő
Súlya                                                                            36 kg
Méretek                                                                       910 x 295 mm