PXS EVO 225D/1200 direktsugárzó mobil röntgencső
Leírás
A PXS Evo röntgengép vezérlése a Control Evo segítségével történik, mely a lövési időt automatikusan számítja a geometriai és felvételtechnikai adatok megadása után. Az eszköz a lövési idő számításakor képes kezelni az analóg röntgenfilmeket és a CR képlemezeket is.  A berendezés maximális csőfeszültsége 225 kV, fókuszpont mérete 3,0 mm (EN 12543), mellyel 50+mm acélvastagságig képes a kívánt anyagok átvilágítására.
A hordozható röntgengép jellemzői:
Generátorral egybeépített mobil röntgencső
Csőfeszültség                                                            25-225 kV
Áramerősség                                                             0.5 – 10 mA
Teljesítmény                                                              1200 W
Fókuszpont méret                                                     3,0 mm (EN 12543)
Sugárkapu nyílásszöge                                           40°
Átsugározható anyagvastagság                             >50 mm Fe
Variálható sugárkilépő ablakmagasság                 4 mm Be-ablak és 4 mm Al szűrő
Súlya:                                                                        28 kg
Méretek                                                                     910 x 295 mm